Deniss Zaicevs

Deniss Zaicevs ir M-eco valdes loceklis jau vairāk nekā 12 gadus

Medicīniskie atkritumi: kāpēc ir tik svarīgi pareizi atbrīvoties no tiem?

Nepareiza medicīnisko atkritumu apstrāde un iznīcināšana rada nopietnu sekundāras slimības pārnešanas risku, izplatoties infekcijai.

Medicīniskie atkritumi ir visi atkritumi no medicīnas iestādēm, medicīnas laboratorijām un biomedicīnas pētniecības iestādēm, kā arī atkritumi no maziem vai individuāliem avotiem. Slimnīcās rodas liels daudzums medicīnisko atkritumu, taču tas ir neliela daļa no kopējā atkritumu avotu apjoma.
Nepareiza medicīnisko atkritumu apstrāde un apglabāšana rada nopietnu sekundāras slimību pārnešanas risku, izplatoties infekcijām starp atkritumu savācējiem, veselības aprūpes darbiniekiem, veselības aprūpes speciālistiem, pacientiem un sabiedrību kopumā, kas atkritumus pienācīgi nesavāc.
Atklāta dedzināšana un sadedzināšana bez pienācīgas kontroles apdraud atkritumu apstrādātāju veselību un vidi, jo gaisā izdalās toksiskas vielas un pelni.
Aptuveni dati par atkritumiem visā pasaulē liecina, ka slimnīcās uz vienu slimnīcas gultu dienā rodas aptuveni 0,5 kg atkritumu.

Medicīniskos atkritumus var iedalīt pēc vispārējās klasifikācijas: asie instrumenti, bioloģiskais materiāls, infekcijas slimību nodaļu atkritumi, farmaceitiskie atkritumi, tostarp citostatiskie atkritumi, bīstamie ķīmiskie un radioaktīvie atkritumi un vispārējie (nekaitīgie) atkritumi.
Jau vairāk nekā 10 gadus mēs utilizējam dažāda veida medicīniskos atkritumus dažāda lieluma iestādēm.
  • Vispārējie atkritumi
  • Šļirces, adatas
  • Medikamenti
  • Medicīniskie atkritumi
  • Orgāni un amalgama
  • Ķimikālijas

Vai jums ir nepieciešams utilizēt medicīniskos atkritumus?

Mums ir risinājums tieši jums